۰۲۱-۵۴۷۶۴

خشونت خانگی به صورت شبکه ای جامعه را درگیر می کند

دادستان اراک گفت: خشونت خانگی به صورت شبکه ای جامعه را درگیر می کند.

به گزارش فرهنگ تفاهم، عباس قاسمی امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب استان مرکزی با تاکید بر اینکه برنامه ها باید خروجی مناسب داشته باشند، افزود: تلاش های بسیاری در حوزه پیشگیری انجام می شود، اما این امر به تنهایی کافی نیست.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه پیشگیری امری فراقوه ای است، گفت: با وجود اینکه همه قوا باید در این عرصه فعالیت کنند، اما جایی برای مجلس دیده نمی شود و درحوزه قانون گذاری خلاء هایی وجود دارد.

قاسمی با اشاره به خشونت خانگی که باید در حوزه پیشگیری از آن با قدرت ورود کرد، بیان کرد: زمانی که خشونت در صدر جرائم قرار می گیرد به این معناست که در این عرصه به خوبی عمل نکرده ایم در حالی که اگر در درون خانواده اقدام به کاهش خشونت خانگی اعم از خشونت های فیزیکی، روانی و حتی زبانی شود قطعا می توان اثرات مثبت آنرا در جامعه شاهد بود چراکه خشونت در خانواده به صورت شبکه ای همه را درگیر می کند.

وی با تاکید بر اینکه توهین، تهدید، افترا و نشر اکاذیب نباید جزو جرائم اول باشند، اظهار کرد: اگر خواهان اصلاح جامعه هستیم باید اصلاحات را از خودمان آغاز کنیم، امروز بحران اصلی ما در جامعه بحران معنویت و اخلاق است.

دادستان اراک با بیان اینکه در حوزه خشونت اصلا کار نکرده ایم، افزود: آیا امروز احساس آرامش در جامعه حاکم است؟ یک بعد استرس های موجود در جامعه ناشی از مشکلات اقتصادی است اما عوامل دیگری نیز در این حوزه وجود دارد و باید با اشراف به همه ابعاد در جهت کاهش خشونت در جامعه گام برداشت. / انتهای پیام

دیدگاه ها