۰۲۱-۵۴۷۶۴
وکیل ملکی می بایست کلیه اطلاعات لازم ملکی را کسب کرده و مدارک مربوط به موضوع را جمع آوری نماید.

وظایف وکیل ملکی چیست

وظایف وکیل ملکی: هر وکیلی بنا به تخصص و مهارت خود در زمینه های مختلف حقوقی دارای وظایف مربوط به همان موضوع است. وکیل تخصصی ملکی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. وکیل ملکی باید اطلاعات کافی و لازم در رابطه با مسائل و موضوعات ملکی را داشته باشد. تا بتواند از پس پرونده […]

وظایف وکیل ملکی:

هر وکیلی بنا به تخصص و مهارت خود در زمینه های مختلف حقوقی دارای وظایف مربوط به همان موضوع است. وکیل تخصصی ملکی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. وکیل ملکی باید اطلاعات کافی و لازم در رابطه با مسائل و موضوعات ملکی را داشته باشد. تا بتواند از پس پرونده های مربوطه برآید. مع ذلک از اولین وظایف وکیل ملکی کسب تسلط و تبحر در موارد مربوطه می باشد.

همچنین بخوانید: وکیل ملکی

وظیفه مهم وکیل ملکی اقدام به موقع در موضوعات پرونده های ملکی می باشد. به این جهت که در دعاوی و مسائل ملکی زمان اقدامات قانونی بسیار مهم است. اگر در فرصت های مناسب شروع به اقدامات لازم نشود چه بسا که نتایج زیان بار و جبران ناپذیری بر افراد وارد آید. بنابراین وظیفه وکیل ملکی این است، که در زمان های مناسب به اقدامات لازم بپردازد تا موکل متضرر نگردد.

علاوه بر موارد فوق ، وکیل ملکی می بایست کلیه اطلاعات لازم ملکی را کسب کرده و مدارک مربوط به موضوع را جمع آوری نماید. چرا که در موضوعات ملکی مدارک و اطلاعات آن بسیار مهم و در اقدامات لازم تاثیر گذار می باشد. وکیل ملکی باید تجربه انجام امور ملکی را داشته باشد. وکلای دادگستری می توانند در تمامی دعاوی اعم از خانواده ، کیفری و حقوقی وکالت کنند. اما موضوعات ملکی علی رغم سواد حقوقی وکیل، نیاز مبرم  به تجربه بالای انجام امور ملکی دارد. از وظایف دیگر وکیل ملکی باید به حفظ آرامش و خون سردی در برخورد با مسائل و مشکلات مربوطه است. تا بتواند با تمرکز لازم از این مباحث به سلامت عبور کند.

هزینه حق الوکاله وکیل ملکی

هزینه حق الوکاله در عرف وکلا و در جامعه وکالت در مسائل مالی، ۱۰ درصد از ارزش مورد دعوا می باشد. اما با این حال حق الوکاله وکیل امری توافقی بوده و وکیل و موکل می‌توانند با تفاهم و توافق همدیگر میزان حق الوکاله را تعیین نمایند. همچنین کسی نمی تواند میزان معین لازم الاجرایی را تعیین کند.

اگر مورد دعوا، خود ملک نباشد و مسائل غیر مالی مانند الزام به تنظیم سند رسمی باشد، تعرفه خاصی ندارد. این امر به صورت توافقی مابین وکیل و موکل معین می گردد.

همچنین بخوانید: دعوای الزام به تنظیم سند رسمی و تحویل سند

در راستای احقاق حقوق مراجعه کنندگان، موسسه فرهنگ تفاهم می‌تواند در همه دعاوی مربوط به مسائل ملکی، اعم از حقوقی، ثبتی و کیفری ورود کرده و با در اختیار گذاشتن وکلای متخصص در این زمینه، خدمات حقوقی شایانی را ارائه نماید.

دیدگاه ها

collaboration son house membershipagencycalculatoractionlaw lawyer-1lawyer-2lawyer-3lawyer