موسسه حقوقی و آموزشی فرهنگ تفاهم

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

برای مشاوره حقوقی آنلاین با ۰۹۱۲۰۴۷۷۱۱۶ تماس حاصل نمایید

شاسنامه المثنی
شاسنامه المثنی

مراحل و شرایط دریافت شناسنامه المثنی

تمامی اشخاصی که شناسنامه آن ها دچار مفقودی شده است، باید در کمترین زمان موجود مراحل اعلام مفقودی درخواست صدور شناسنامه المثنی در سازمان ثبت احوال را پیگیری نمایند.

برای انجام این امر نیاز است که افراد به سایت درخواست اینترنتی صدور شناسنامه المثنی سازمان ثبت احوال ورود نمایند. سپس درخواست خود برای دریافت شناسنامه المثنی را به صورت اینترنتی در این سایت ثبت نمایند.

وکلا پایه یک دادگستری در مورد شناسنامه المثنی

مفقودی شناسنامه اصلی جز مواردی است که مشکلات و دردسرهای خیلی زیادی را برای افراد در پی خواهد داشت. بابت همین امر بهترین راه حل آن است که اشخاص بعد از آنکه شناسنامه خود را گم کردند، مفقودی شناسنامه را به سازمان ثبت احوال کل اعلام نمایند و مراحل مربوط به دریافت شناسنامه المثنی را از این ارگان پیگیری کنند.

در چنین شرایطی با وجود سامانه های مختلف اینترنتی سازمان ثبت احوال، امکان ثبت درخواست صدور شناسنامه المثنی در سازمان ثبت احوال برای تمام افراد مهیا شده است.

روش های پیگیری شناسنامه های مفقودی

وکیل ثبت احوال موسسه فرهنگ تفاهم، به افرادی که مدارک مفقودی را پیدا می کنند مثل کارت شناسایی ملی و شناسنامه این توصیه را نموده اند که آن را به صندوق پست تحویل دهند و یا به یکی از شعبه‌های اداره ثبت احوال تحویل به صورت حضوری برای تحویل مدارک پیدا شده مراجعه نمایند. در چنین شرایطی اگر اشخاصی شناسنامه شما را پیدا کنند به طور معمول باید در صندق پستی آن را بیندازند.

وکلا پایه یک دادگستری در مورد شناسنامه المثنی

با توجه به اینکه تمام مدارک شناسایی پیدا شده در سراسر کشور به اداره پست فرستاده می‌شوند، اداره پست این مدارک را در وب‌سایت مدارک یافت شده کشور قرار می‌دهد و یا آن را به سازمان ثبت احوال می‌فرستد. در نتیجه یکی از راه‌های پیگیری آنلاین شناسنامه مفقود شده، مراجعه به پورتال سازمان ثبت احوال است.

شرایط دریافت شناسنامه المثنی

اگر شناسنامه خود را گم کرده اید، در صورتی که یابنده آن را به اداره ثبت احوال تحویل داده باشد می توان با وارد کردن کد ملی برای دریافت آن اقدام نمایید، در غیر این صورت باید برای دریافت شناسنامه المثنی اقدام نماید.

هم چنین در صورتی که شناسنامه به طریق مثل آتش سوزی از بین برود نیز می‌توان درخواست تعویض شناسنامه کرد.

وکلا پایه یک دادگستری در مورد شناسنامه المثنی

اشخاصی که شرایط ذیل را داشته باشند می‌توانند برای درخواسن صدور شناسنامه المثنی به ادارات ثبت احوال سراسر کشور مراجعه کنند:

کسانی که به سن قانونی ۱۸ سال رسیده باشند.
اشخاصی که بالای سن ۱۸ سال بوده و دارای حکم رشد می باشند. 
پدر یا جد پدری که می تواند با ارائه شناسنامه خود برای فرزند زیر سن قانونی ۱۸ سال اقدام به اخذ شناسنامه المثنی کند.
مادر تا زمانی که در قید زوجیت پدر صاحب شناسنامه باشد با ارائه شناسنامه خود می تواند برای فرزند زیر ۱۸ سال خود اقدام نماید.

سرپرست قانونی ( قیم ، امین ، وصی ) برای افراد صغیر و محجور با ارائه مدارک مستند که سمت او احراز شده باشد .

مدارک مورد نیاز جهت اخد شناسنامه المثنی

استشهاد محلی که گواه فقدان یا مفقودی شناسنامه باشد..
سه قطعه عکس جدید ۴×۳ و تمام‌ رخ برای اشخاصی که از نظر سنی بالای ۱۵ سال می باشند..
کپی شناسنامه همسر و فرزندان و همین‌طور صفحه دوم و سوم و سند ازدواج در صورت تاهل..
اصل و کپی مدرک عکس‌دار معتبر در زمان مراجعه، مثل کارت ملی، گذرنامه، گواهینامه، کارت پایان خدمت که مدرک کپی توسط کارمند ثبت احوال همان شعبه، به صورت رسمی، برابر اصل شده باشد.

در صورتی که مدرک عکس‌دار معتبری ندارید، تأیید عکس شما باید توسط نیروی انتظامی یا شورای اسلامی یا یک کارمند رسمی دولت طبق روال رسمی مخصوص به خودش صورت پذیرد.
. رسید بانکی هزینه‌های صدور شناسنامه مجدد.

وکلا پایه یک دادگستری

مدت زمان صدور شناسنامه المثنی

صادر شدن شناسنامه المثی به صورت مجدد و تحویل آن توسط متقاضی به طور معمول بین پانزده تا چهل و پنج روزکاری زمان می برد. انتشار آگهی مفقودی شناسنامه به شما کمک می‌کند که در این مدت از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری کنید.

هم چنین، می‌توانید از طریق سامانه پیگیری مرسولات پستی، نسبت به زمان دقیق دریافت شناسنامه خود آگاهی پیدا کنید.

ثبت درخواست شناسنامه به صورت غیرحضوری

یکی از روش های درخواست شناسنامه المثنی به صورت غیر حضوری می باشد. با وارد شدن به شایت رسمی سازمان ثبت احوال کل کشور، درخواست متقاضی به صورت اینترنتی ثبت و مورد بررسی قرار میگیرد. پس از بررسی‌ سازمان ثبت احوال، نتیجه درخواست به اطلاع متقاضی خواهد رسید.
لازم به ذکر است که برای ثبت این درخواست، شماره سریال و یا کد رهگیری کارت ملی هوشمند نیاز است.

موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم با سابقه درخشان و دراختیار داشتن وکلای متخصص در تمامی زمینه‌های حقوقی و کیفری و همچنین ورود به پرونده‌های متعدد در حوزه احوال شخصیه و دریافت شناسنامه المثنی، همواره می‌تواند به شما عزیزان از طریق مشاوره یا قبول وکالت خدمت رسانی نماید.

درصورت نیاز به مشاوره با وکیل متخصص در حوزه موضوع پرونده خود با شماره پنج رقمی ما ۵۴۷۶۴ تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاوران حقوقی مجموعه شما را راهنمایی نمایند.

وکالت و مشاوره تخصصی با وکیل

 

سوالات متداول

مدت زمان آماده شدن شناسنامه المثنی به طور معمول چقدر می باشد؟

صادر شدن شناسنامه المثی به صورت مجدد و تحویل آن توسط متقاضی به طور معمول بین پانزده تا چهل و پنج روز کاری زمان می برد.

آیا درخواست شناسنامه المثنی بدون مراجعه حضوری قابل انجام است؟

بله، یکی از روش های درخواست شناسنامه المثنی به صورت غیر حضوری می باشد. با وارد شدن به شایت رسمی سازمان ثبت احوال کل کشور، درخواست متقاضی به صورت اینترنتی ثبت و مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از بررسی‌ سازمان ثبت احوال، نتیجه درخواست به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

چه کسانی می‌توانند برای دریافت شناسنامه المثنی اقدام کنند؟ 

کسانی که به سن قانونی ۱۸ سال رسیده باشند.
اشخاصی که بالای سن ۱۸ سال بوده و دارای حکم رشد می باشند.
پدر یا جد پدری که می تواند با ارائه شناسنامه خود برای فرزند زیر سن قانونی ۱۸ سال اقدام به اخذ شناسنامه المثنی کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

12 پاسخ

  1. ببخشید اگه شناسنامه المثنی گم شه و در دسترسمون نباشه نمیتونیم دوباره برای گرفتنش اقدام کنیم؟

  2. سلام،بنده میخواهم با خانمی ازدواج کنم که هم بالای ۱۸سال سن دارد،وهم یکبار قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته،حالا باباش شناسنامشو بهش نمیده ک باهم عقد کنیم،خانمم هم منو دوسداره و میخایم عقد کنیم، میتونیم المثنی بگیریم؟؟؟؟!
    لطفـــــا یکــــی از وکـــلا یا… پاسخ بدهند!.

    1. سلام بله میتونید برای المثنی اقدام کنید.موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم ۰۲۱۵۴۷۶۴. موبایل ۰۹۱۲۰۴۷۷۱۱۶

    1. سلام بابت چه موضوعی منظور شما هست؟موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم ۰۲۱۵۴۷۶۴

    2. سلام ببخشید‌ من ۱۵ سالمه شناسنامه ام باید عکس دار بشه شناسنامه ام رو گم کردم اگه شناسنامه جدید بگیرم روش نوشته میشه المثنی؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

وکیل وصول دیه

وکیل وصول دیه

متن سربرگ خود را وارد کنید تعریف دیه دیه یا خون‌بها از قوانین اسلام بشمار می‌رود و مطابق تعاریف فقهی، مال یا پولی می‌باشد که به واسطه کشتن انسان یا

ادامه‌ی مطلب »