۰۲۱-۵۴۷۶۴
از شرایط لازم برای وکالت در دیوان، داشتن پروانه وکالت دادگستری است. هچنین کسی می‌تواند در دعاوی مطروحه در دیوان عدالت اداری وکالت کند، که دارای پروانه معتبر وکالت دادگستری باشد.

وکیل دیوان عدالت اداری

از شرایط لازم برای وکیل دیوان عدالت اداری، داشتن پروانه وکالت دادگستری است. هچنین کسی می‌تواند در دعاوی مطروحه در دیوان عدالت اداری وکالت کند، که دارای پروانه معتبر وکالت دادگستری باشد. اغلب مشاهده شده که موضوعات مطروحه در دیوان عدالت اداری بسیار تخصصی بوده و احساس نیاز برای اخذ وکیل متخصص را در افراد […]

از شرایط لازم برای وکیل دیوان عدالت اداری، داشتن پروانه وکالت دادگستری است. هچنین کسی می‌تواند در دعاوی مطروحه در دیوان عدالت اداری وکالت کند، که دارای پروانه معتبر وکالت دادگستری باشد. اغلب مشاهده شده که موضوعات مطروحه در دیوان عدالت اداری بسیار تخصصی بوده و احساس نیاز برای اخذ وکیل متخصص را در افراد جامعه ایجاد می کند.

بدین جهت بسیاری از وکلا در زمینه موضوعات مربوط به این مرجع، فعالیت تخصصی داشته اند. به این وسیله موجب افزایش کیفیت کار وکلا در راستای تفکیک موضوعات حقوقی در جهت امر قضایی می گردد.

وکیل دیوان عدالت اداری

جمله موضوعات مربوط به دیوان عدالت اداری

دریافت مشاوره رایگان از وکیل اختصاصی دیوان عدالت اداری

تماس با وکیل دادگستری

وکیل دیوان عدالت اداری

وکیل دیوان عدالت اداری از این جهت که تخصص دعاوی مربوط به این مرجع قضایی را دارد. می تواند کمک شایانی در حل موضوعات مطرح شده در دیوان عدالت اداری داشته باشد.

از آن جا که رسیدگی به شکایات در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است. نحوه و کیفیت تنظیم لایحه بسیار حایز اهمیت بوده است. و قضات دیوان عدالت اداری فقط به اوراق واصله رسیدگی می کند. و اهمیت کیفیت لوایح در این مورد بسیار نمود پیدا می کند.

همچنین بخوانید: مراحل و نحوه طرح شکایت در دیوان عدالت اداری

بنابراین حضور وکیل متخصص در راستای این موضوع می تواند کمک  شایانی به افراد درگیر در دعاوی مربوط به صلاحیت دیوان عدالت اداری کند. و حساسیت و دقت لازم که تنظیم لوایح نیاز دارد را وکیل دیوان عدالت اداری به خوبی و با تسلط کامل اعمال کند.

وکیل دیوان عدالت اداری با توجه به تخصص مربوطه می تواند با تنظیم لایحه صحیح رای دیوان را برای پرونده خود جلب کند. پس استفاده از یک وکیل مجرب و متخصص بسیار تاثیر بالایی در اخذ رای دارد.

به جهت اینکه پرونده های در صلاحیت دیوان عدالت اداری نیازی به حضور طرفین دعوی نیست. وکیل با قلم خود می تواند از تخصص و مهارت خود استفاده کرده و به احقاق حق موکل خود بپردازد.

موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم در راستای احقاق حقوق مراجعه کنندگان با به کار گیری از وکلای متخصص در همه زمینه های حقوقی حاضر به ارائه خدمات مربوطه می باشد. در خصوص دعاوی مربوط به صلاحیت دیوان عدالت اداری موسسه با در اختیار گذاشتن وکیل ماهر و متخصص در این زمینه می تواند به احقا حقوق خود در مقابل تضییع آن کمک کرده و خدمات حقوقی مناسبی را حتی با مشاوره حقوقی مناسب ارائه دهد.

دیوان عدالت اداری چیست؟

 

دیوان

مرجعی قضایی است که در موضوعات اداری، تصمیم‌گیری قضایی می‌کند. این مرجع تحت اداره قوه قضاییه بوده و رئیس آن را ریاست محترم قوه قضاییه تعیین می نماید.

دیوان عدالت اداری به شکایات و اعتراضات اشخاص حقیقی( افراد عادی مردم) و اشخاص حقوقی ( موسسات و شرکت های خصوصی) رسیدگی می کند.

این شکایات شامل تصمیمات و اقدامات واحدهای دولتی اعم از وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت‌های دولتی و شهرداری ها و سازمان تامین اجتماعی و تشکیلات و نهادهای انقلابی و موسسات وابسته به آن ها رسیدگی می کند. 

از جمله موضوعات مربوط به دیوان عدالت اداری:

علاوه بر موارد فوق دیوان عدالت اداری به شکایات از آراء و تصمیماتی که در هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری و کمیسیون هایی مانند کمیسیون مالیاتی، هیات حل اختلاف کارگر و کارفرما و هیات های اداری مشابه گرفته می شود منحصرا از نظر رعایت شدن یا نشدن قوانین و مقررات، رسیدگی می نماید.

رسیدگی در این مرحع به صورت غیر حضوری انجام می گردد. طبق قانون دیوان عدالت اداری لزومی بر حضور طرفین نیست. لذا طرفین شکایت فقط با ارسال لایحه و مدارک اثبات کننده از حقوق خود دفاع کرده. و تصمیم نهایی را قاضی مربوط به شعبه رسیدگی پرونده اتخاذ نموده و نهایتا به طرفین ابلاغ می گردد.

قضات دیوان عدالت اداری می بایست از لحاظ شهرت عمومی پنهان بمانند. این امر به دلیل اهمیت موضوعات رسیدگی در این مرجع می باشد. چرا که دیوان عدالت اداری در مورد تصمیمات دولت و تصمیمات ارگان های مربوطه نیز تصمیم قضایی اتخاذ می کند. و اهمیت عدم ظهور قضات در بین مردم را بیشتر نمایان می سازد.

دیوان عدالت اداری دارای شعبات متعدد مختلف بدوی و شعبات تجدیدنظر می باشد. هر یک از شعبات متشکل از رئیس و دادرس می باشد. که قضات آن شعبات هستند و همچنین از کارمندانی جهت تسهیل اداره شعبات استفاده می گردد. تا قضات درگیر انجام اعمال اداری نشوند.

روند رسیدگی به شکایت مردم علیه تصمیمات مراجع غیر دادگستری در دیوان عدالت اداری باید در قالب دادخواست مطرح شده و از طریق دفاتر مربوطه اقدام گردد. دیوان پس از دریافت شکایت آن را بر حسب موضوع و نوع شکایت به شعبه مربوطه ارجاع می دهد تا رسیدگی به آن شروع گردد.

 

شعبه مربوطه پس از  بررسی مدارک و متن شکایت و استدلال اعتراض کننده ابلاغیه به طرف شکایت ارسال کرده. و استعلامات لازم را گرفته و سپس به بررسی شکایت می پردازد . طرف شکایت نیز به صورت کتبی پاسخ دیوان عدالت اداری را داده و منتظر تصمیم شعبه رسیدگی کننده می ماند.

دیدگاه ها

collaboration son house membershipagencycalculatoractionlaw lawyer-1lawyer-2lawyer-3lawyer