۰۲۱-۵۴۷۶۴
وکیل مهریه | هزینه وکیل برای گرفتن مهریه|نرخ وکالت مهریه|وکیل ارزان برای مهریه|بهترین وکیل

وکیل مهریه

از جمله حقوق مالی که به موجب عقد ازدواج به زن تعلق می گیرد ، مهریه یا مهر می باشد. به موجب ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی : به مجرد عقد، زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید”.

وکیل مهریه کیست ؟

وکیل مهریه به وکیل پایه یک دادگستری گفته می شود که ، نسبت به تمامی امور مربوط به دعاوی خانواده اعم از مهریه تخصص و تبحر ویژه ای دارد . در واقع وکیل مهریه نسبت به قوانین مدنی مربوط به مهریه اطلاعات جامع و کاملی دارد و حوزه فعالیت خود را در بخش مهریه قرار داده است.

شماره بهترین وکیل مهریه

مشاوره با وکیل متخصص مهریه واتساپ

در واقع از آن جایی که وکیل مهریه بیشترین دانش و وقت خود را صرف مباحث مربوط به دعاوی خانواده به ویژه بحث مهریه قرار داده است و نسبت به این موضوع تسلط کامل دارد پس قطعا بهترین گزینه برای اشخاصی می باشد که، میخواهند در کمترین زمان و با حداقل هزینه مهر خود را دریافت نمایند. پیشنهاد ما نیز به شما این است که با پرداخت هزینه ای کم به وکیل مهریه با تکیه بر دانش و تجربه او با خیال آسوده کلیه کارهای مربوط به دریافت مهریه خود را به وکیل مهریه بسپارید تا به حق مسلم خود برسید.

هزینه وکیل برای گرفتن مهریه

مهریه چیست؟

 در تعریف آن این گونه باید بیان داشت که مهر مطابق  ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی مالی است که زن به محض آن که عقد نکاح صورت گرفت ، مالک آن می گردد که به آن مهریه گفته می شود و زن می تواند هر نوع تصرفی در آن به نفع خود نماید.

تبصره این ماده بیان می دارد که اگر مهر وجه رایج کشور باشد متناسب با تغییرات شاخص قیمت سالانه زمان تادیه نسبت به سال اجرای عقد نکاح  که توسط بانک مرکزی تعیین می‌شود مورد ارزیابی واقع می گردد و بعد از تعیین میزان مهریه ، مقدار مبلغ تعیین شده به زوجه پرداخت خواهد شد مگر آن که به شکل دیگری بین طرفین توافق شده باشد.

 بهترین وکیل مهریه در تهران

اشخاص می توانند در رابطه با مشکلات پیش آمده ناشی از دعاوی خانواده و حقوقی مانند دعاوی مربوط مهریه با وکیل مهریه متخصص در امور حقوقی و خانواده موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم که به کلیه قوانین مربوط به این حوزه اشراف و آگاهی دارد مشاوره داشته باشند و در صورت نیاز با انعقاد قرارداد وکالت از وکیل مهریه در این حوزه یاری بطلبند چرا که انتخاب وکیل پایه یک دادگستری درست و مجرب در این زمینه می تواند بهترین تصمیم برای رسیدن به حقوق فردی شخص باشد.

 در این راستا توصیه ما به شما این است که ضمن انجام مشاوره با وکیل مهریه در صورتی که خواهان انجام شکایت و دریافت حق قانونی خود بودید رسیدگی به پرونده خود را به وکیل بسپارید . چرا که اغلب افراد حتی با وجود داشتن اطلاعات نسبی برای شکایت، به علت نداشتن آگاهی مناسب در خصوص روند پرونده و نداشتن توانایی کافی برای دفاع از خود رای دلخواه را نمی گیرند و متحمل هزینه های بسیار برای خود می شوند .

راه های مطالبه مهریه 

 

مطابق آن چه که در قانون مدنی گفته شد زن مالک مهریه ای است که ضمن توافق با همسر خود تعیین کرده است و هر زمان که بخواهد این توانایی را دارد که برای دریافت حق خود اقدام نماید و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و مرد نمی تواند در صورت احراز وجود شرایط پرداخت ، از دادن آن خودداری نماید.

از آن جایی که زن مالک مهر می باشد هر زمان که بخواهد آن را دریافت نماید باید مراحلی را مطابق قانون طی نماید که انجام این مراحل نیز توسط وکیل مهریه صورت خواهد گرفت و زوجه می تواند کلیه کارهای مربوط به گرفتن مهر را به وکیل مهریه بسپارد.

دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت

 • در ابتدا زوجه اگر بخواهد خود برای گرفتن مهر اقدام نماید باید به دفتر خانه ای که در آن جا عقد نکاح صورت گرفته است مراجعه نماید و درخواست صدور اجرائیه مهریه را بدهد و بعد از آن که صدور اجرائیه صورت گرفت، این موضوع به زوج ابلاغ می گردد تا او مهلتی برای پرداخت حق تعیین شده داشته باشد.
 • بعد از اتمام مهلت برای پرداخت مهر از جانب زوج این بار نوبت به زوجه می رسد که به اداره اسناد رسمی مراجعه کرده و اموال مرد را برای توقیف معرفی نماید و اگر در خصوص اموال مرد اطلاعاتی در دست زن نباشد درخواست استعلام می نماید و اداره اسناد رسمی از طریق بانک ، دفاتر اسناد و … اموال مرد رو شناسایی می کند و آن ها را توقیف میکند.
 • زن نیز می تواند در صورت وجود شرایطی درخواست ممنوع الخروجی مرد را تا زمان پرداخت مهر نماید.

دریافت مهریه از طریق دادگاه

اگر زن بخواهد مهر خود را از طریق دادگاه دریافت نماید مراحل درخواست آن اندکی متفاوت میشود که به آن به شکل مختصر و جامع خواهیم پرداخت به این صورت که :

 • زن ابتدا باید توسط یک وکیل مهریه دادخواستی مبنی بر مطالبه مهریه در سامانه ثنا ثبت نماید حال اگر مبلغ مهر پایین تر از بیست میلیون باشد شورای حل اختلاف  و اگر بالای بیست میلیون باشد به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.
 • زن می تواند به منظور آن که مرد اموال خود را حین رسیدگی به پرونده منتقل نکند و به نوعی از پرداخت دینی که بر گردن اوست فرار نکند،  در کنار دادخواست مهر درخواستی مبنی بر تامین خواسته یا همان توقیف اموال مرد به میزان خواسته را به دادگاه ارائه دهد.
 • بعد از آن فرایند دادرسی در دادگاه صورت می گیرد و دادگاه با بررسی پرونده حکم به پرداخت مهر توسط مرد می نماید.
 • بعد از آن که حکم صادر شد مرد موظف به پرداخت مهریه تعیین شده می باشد و در صورت عدم پرداخت زن می تواند درخواست به صدور حکم جلب مرد را از دادگاه بنماید . 

نکات روند دریافت مهریه 

در خصوص آن که برای گرفتن مهر بهتر است به اجرای ثبت مراجعه شود یا دادگاه خانواده تفاوت نظرات زیادی وجود دارد که ما در این جا نکاتی را به شما عرض می نماییم تا با دید بازتری در این خصوص اقدام نمایید:

 • محاسبه مهر از طریق اداره ثبت سبب می شود که اگر قیمت سکه در طول زمان افزایش پیدا کرد برای اداره ثبت این موضوع  اهمیتی نداشته باشد و قیمت سکه تنها در زمان درخواست ملاک خواهد بود ولی در دادگاه به این صورت نیست و قیمت سکه به نرخ روز حساب می شود .  
 • درخواست مهر اگر از طریق اداره ثبت باشد زوجه نمی تواند درخواست بازداشت شوهرش را بدهد ولی درخواست مهر از طریق دادگاه این مانع را ندارد.
 • در درخواست مهر به شیوه مراجعه به اداره ثبت هزینه ی زوجه کمتر خواهد بود ولی در دادگاه بنابه شرایطی مبلغ بیشتری باید هزینه شود.
 •  در دادخواست مهر از طریق اجرای ثبت به قطع نه ولی احتمالا روند سریع تری به نسبت روش درخواست مهر از طریق دادگاه دارد علت آن هم می تواند حجم بالای پرونده هایی باشد که در دادگاه مورد رسیدگی واقع می شود.
 

تماس با وکیل دادگستری

انواع مهریه

 

مطابق قانون برای مهر انواع متفاوتی در نظر گرفته شده است که به آن ها به صورت جامع و مختصر خواهیم پرداخت .

 • مهر المسمی
 • مهر المثل
 • مهر المتعه

مهر المسمی

 
مهرالمسمی یکی از رایج ترین انواع مهریه به شمار می رود،در واقع مهرالمسمی مهری است که در آن زوجین در خصوص مقدار آن توافق کرده اند و میزان آن در عقدنامه درج گشته است.
در تعیین مهرالمسمی مواردی باید رعایت شود و صرف این رعایت تنها در حدودی باید باشد که شرایط صحت عقد رعایت شود و ضمن آن طرفین می توانند توافقاتی در این خصوص داشته باشند . 
در این خصوص ماده ۱۰۸۰ قانون مدنی گفته است که تعیین مهریه بر اساس رضایت و توافق زوجین صورت می گیرد .
 
نکات در خصوص مهر المسمی
 • مهرالمسمی باید حتما مالیت داشته باشد و منظور از مالیت آن است که آن چیزی که به عنوان مهر تعیین می شود ارزش مادی داشته باشد مانند : خانه، ماشین و…
 • در خصوص دریافت مهر المسمی اگر زوجین با یکدیگر ارتباط زناشویی داشته باشند و بعد از ارتباط زناشویی زن حق خود را بخواهد تمامی مهر به او تعلق میگیرد ،چنانچه قبل از ارتباط زناشویی درخواست نماید زوجه تنها مستحق نیمی از دریافت مهر خواهد بود.
 • همچنین مهرالمسمی باید معین و مشخص باشد یعنی در تعیین مهر نمیتوان دو چیز را به صورت غیرمعین تعیین کرد و گفت یکی از این دو ماشین به عنوان مهر باشد و حتما باید مقدار مهر و نوع آن مشخص باشد.
 

مهر المثل

 

نوع دیگری از مهریه در قانون ما مهر المثل می باشد ، مهر المثل زمانی مطرح می گردد که مهریه توسط زوجین معین نشده باشد.

عدم تعیین می تواند به دلایل متفاوتی رخ داده باشد که از دلایل آن می توانیم به عدم توافق ضمن عقد نکاح توسط زوجین اشاره نماییم یا این که آن چیزی را که به عنوان مهریه مشخص کرده اند به دلایلی نظیر عدم مشروعیت و یا عدم ارزش مالی مخالف شرایط صحت عقد باشد و به نوعی در حکم عدم تعیین مهر باشد.

 در تعیین میزان مهر المثل و نحوه دریافت آن به شما توصیه می نماییم که با یک وکیل مهریه مشاوره داشته باشید تا با محاسبه دقیق و درست وکیل مهریه بتواند به شما کمک نماید.

 نکات در خصوص مهرالمثل

 • درست است که تعیین مهر در عقد نکاح ضرورتی ندارد ولی در این خصوص باید این را بدانیم که بعد از انجام رابطه زناشویی زن مستحق دریافت مهر می گردد که به اصطلاح به آن مهر المثل میگویند.
 • ماده ۱۱۰۰قانون مدنی بیان می دارد که در صورت مجهول بودن مهرالمسمی ، عدم مالیت و متعلق به غیر بودن مال مورد توافق ، زوجه در مورد اول و دوم مستحق مهر المثل و در خصوص مورد سوم مستحق مثل یا قیمت آن مال متعلق به غیرخواهد بود مگر آن که صاحب مال آن را تنفیذ نماید.
 • در محاسبه مهرالمثل شرایط زنانی که مانند زوجه هستند را از حیث شرایط خانوادگی و اقتصادی در نظر می گیرند و مهرالمثل تعیین میکنند.

مهر المتعه

 

مهرالمتعه نوع دیگری از مهریه در قانون است که در آن زوجین به هنگام انعقاد عقد نکاح میزان آن را مشخص نکرده اند و بعد از انعقاد عقد و قبل از ارتباط زناشویی مرد درخواست طلاق می دهد ، در اینجا به زوجه مهریه از نوع متعه تعلق خواهد گرفت.

در این جا تعیین مهریه باتوجه به شرایط مالی مرد صورت میگیرد و مرد ملزم به پرداخت مهریه تعیین خواهد بود .

قانون مدنی در دو ماده ۱۰۹۳ و ۱۰۹۴ به مهرالمتعه اشاره کرده است و گفته است که هرگاه مهر در عقد ذکر نشده باشد و شوهر پیش از نزدیکی با زن درخواست طلاق داشته باشد زوجه مستحق مهرالمثل خواهد بود و اگر بعد از نزدیکی طلاق دهد مستحق مهرالمتعه می گردد . ماده ۱۰۹۴ قانون مدنی نیز گفته است که برای تعیین مهرالمتعه حال مرد از حیث غنا و فقر ملاحظه می شود.

 بهترین کار این است که در خصوص نحوه دریافت و تعیین میزان مهر المتعه با یک وکیل مهریه متخصص مشاوره داشته باشید.

بهترین وکیل مهریه

حق حبس در مهریه چیست؟

مطابق ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی زن این اختیار را دارد تا زمانی که مهر به او داده نشده است از تمکین عام و خاص در مقابل شوهر خود امتناع نماید به شرط این که مهریه او حال یعنی عند المطالبه باشد و این عدم تمکین مانع از پرداخت نفقه توسط مرد نمی شود مگر آن که  به شکل عند الاستطاعه باشد . 

در واقع زن می تواند به واسطه حقی که قانون مدنی به او داده است تا ایفای تعهد همسر خود در صورتی که مهریه مدت دار ( عندالاستطاعه) نباشد از حق حبس استفاده نماید و اگر مهر مدت دار باشد و از شوهر خود تمکین نکند نفقه ای در این راستا به او تعلق نمیگیرد.

 

انواع مهریه از لحاظ زمان مطالبه

از لحاظ زمان مطالبه به دو قسمت تقسیم می شود که کوتاه و جامع به شما توضیح خواهیم داد:

۱. در عندالاستطاعه اثبات آن که مرد از نظر مالی دارای توان مالی است بر عهده زن میباشد. زن برای گرفتن مهر ابتدا باید استطاعت مالی مرد را با ادله موثق و درست اثبات کند یعنی بار اثباتی دارا بودن مرد به عهده زن است که در این حالت حق حبس نیز مورد خدشه واقع میگردد و عملاً در این نوع اعمال حق حبس دشوار می‌گردد.

۲. در  عندالمطالبه زن میتواند مرد را نیز حبس کند .به محض مطالبه زن بر ذمه شوهر قرار میگیرد و زن به راحتی دارای حق حبس می باشد و بار اثباتی  عدم تمکن مالی مرد بر عهده خود اوست.

 

گرفتن مهریه بعد از مرگ همسر

از دیگر مسائلی که در مورد مهر سوال عامه افراد است مهریه زن پس از فوت همسر است و اینکه آیا در صورت باکره بودن مهریه نصف میشود یا خیر؟ همانطور که می‌دانید زن پس از فوت همسر مستحق دریافت تمام مهر از ماترک متوفی می‌گردد و در این مورد بر خلاف طلاق، باکره بودن زن باعث تنصیف مهر نمی گردد و زن در این حالت مستحق دریافت تمام آن می باشد. در تمام موارد  وکیل مهریه  می تواند با آگاهی از این قوانین بهترین اقدام را در جهت رسیدن به حقوق مسلم موکل خود  انجام دهد.

 

مهریه در طلاق توافقی

در طلاق توافقی که به درخواست زوجین صورت می گیرد مهریه به زن تعلق می گیرد و مرد نمی تواند به صرف توافقی بودن از پرداخت آن به زن  سرباز بزند . در بحث مهریه در طلاق توافقی نیز نوع مهریه با توجه به تعیین  و یا تعیین نشدن آن بر اساس نزدیکی یا عدم نزدیکی مورد محاسبه واقع می شود؛ یعنی اگر زن بعد از ارتباط زناشویی از شوهر خود طلاق بگیرد مهر به صورت کامل به او تعلق می گیرد ولی اگر قبل از ارتباط زناشویی باشد تنها نیمی از آن به او تعلق خواهد گرفت و نسبت به بقیه آن نمی تواند ادعایی داشته باشد .

در رابطه با طلاق توافقی که تبعاتی نیز بالطبع از نظر نفقه و مهریه و حضانت نیز دارد توافق طرفین حرف اول را میزند به گونه ای که در طلاق توافقی زوجین می توانند در خصوص مقدار مهر پرداختی ، جایگزین نمودن آن با مال با ارزش دیگری اعم از خانه ، زمین و…تا زمانی که نتیجه آن زیان یک نفر نباشد توافق نمایند و برای اعتبار این توافق باید آن را درج نمایند تا بتوانند به آن استناد نمایند تا در آینده با مشکل روبرو نگردند. در بحث طلاق توافقی که جز مصادیق آن به شمار می رود می توانید از یک وکیل مهریه متخصص نیز راهنمایی بگیرید.

 

ویژگی های وکیل مهریه :

قوانین مصوب  در کشورمان به دلیل پیچیدگی و وجود رویه قضایی متعدد و احکام خاص ممکن است برای وصول آن با مشکلاتی مواجه شوید وکیل مهریه باسابقه، آشنا بر قوانین حقوقی ایران است و به دلیل ورود به پرونده های بسیار در خصوص دریافت مهر و توقیف اموال و مصادیق آن  با تجربه فراوان می‌باشد.

وکیل مهریه  باید علاوه بر آشنایی با قوانین مصرح در قانون ، تسلط کافی بر متن قانون و تفسیر آن در نزد قاضی داشته باشد. از دیگر ویژگی های بهترین وکیل مهریه را  بیان و گویش قوی او است که در این مورد میتوان گفت یک وکیل خوب با بیان شیوا و صریح خود در پیشبرد پرونده به سمت صدور حکمی به سود و به نفع موکل خود بسیار تاثیر گذار خواهد بود چرا که وکیل مهریه میتواند با ارائه ادله ی محکم و دفاع درست و مستند به قانون بر ذهنیت قاضی به نفع موکل خود تاثیر مثبت بگذارد.

 

مزیت گرفتن وکیل مهریه :

مهریه حقی است قابل وصول که ضمانت اجرا دارد در زمانی که عندالمطالبه باشد در این صورت هرزمان که زن درخواست کند زوج موظف به پرداخت می باشد و زن نیازی به اثبات کردن توانایی و تمکن مالی مرد را ندارد در مواقعی که از نوع عندالاستطاعه باشد زن در اینجا باید ثابت کند که مرد توانایی مالی برای پرداخت را دارد. وکیل مهریه هم در نوع  عندالمطالبه و هم عندالاستطاعه میتواند حقوق زن را بگیرد و از حقوق او در مقابل تضییع آن دفاع کند او با نوشتن دادخواست قوی در ابتدا امر میتواند مهر زن را اخذ کند. تنظیم دادخواست از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است . وکیل مهریه که با آگاهی و علم و دانش خود به همراه تجربه های فراوان در این زمینه متخصص است، دارای مزایایی است که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. وکیل مهریه می تواند در کم ترین زمان ممکن مهریه را دریافت نماید .
 2. دریافت مهر توسط وکیل مهریه بدون آن که نیازی به حضور زن در دادگاه باشد.
 3. اقدام سریع و به موقع وکیل مهریه در خصوص توقیف اموال مرد . 
 4. گرفتن حکم جلب زوج توسط وکیل مهریه در صورت عدم پرداخت  که بازهم نیاز به حضور زن نیست.
 5. درصورتی که مرد درخواست اعسار نماید، وکیل مهریه با اشنایی که بر قوانین حقوقی ایران دارد میتواند دادخواست مرد را رد کند.
 

انواع مهر

مزایامعایب
عندالاستطاعه————

اثبات تعهد تمکن مالی به عهده زن میباشد.

عندالمطالبهزن بدون اثبات تمکن مالی میتواند همسر خود را حبس کند .————

در چه شرایطی مهریه به زن داده نمی شود؟

در خصوص مهر همان طور که در بالا عرض نمودیم مطابق قانون مدنی زن مالک مهر می باشد و هر گونه تصرفی بخواهد می تواند در آن داشته باشد ولی با این حال قانون مدنی مواردی را پیشبینی نموده است که در آن مهر به زن تعلق نمی گیرد و مرد می تواند از پرداخت آن استنکاف ورزد . در این خصوص مشاوره گرفتن از وکیل مهریه بهترین تصمیم برای شما در مقام کسی که از او درخواست مهر شده است به جهت آن که وکیل مهریه با آگاهی از قوانین میتواند شما را برای اثبات آن که نباید مهری پرداخت کنید به خوبی یاری نماید.

 

حال در این جا با توجه به مواد قانون مدنی مواردی را که در آن به زن مهر تعلق نمی گیرد و وکیل مهریه نسبت به آن ها تبحر دارد را به شما بیان میداریم .

ماده ۱۱۰۱ قانون مدنی بیان داشته است که هرگاه قبل از نزدیکی به جهتی فسخ صورت بگیرد زن حق دریافت مهریه ندارد مگر آن که علت فسخ به جهت عنن باشد در این صورت زن مستحق دریافت نیمی از آن خواهد بود.

ماده ۱۰۹۲ قانون مدنی بیان داشته است که هرگاه شوهر قبل از ارتباط زناشویی ،زن خود را طلاق بدهد زن مستحق نیمی از مهریه خواهد بود و اگر شوهر قبل از نزدیکی تمام آن را پرداخت کرده باشد، این حق را دارد که مازاد آن را استرداد نماید.

ماده۱۰۸۸قانون مدنی  گفته است که اگر قبل از تعیین مهریه مرد فوت نماید زن مستحق هیچ مهری از جانب شوهر خود نخواهد بود یعنی از محل ارث نمی توان مهری دریافت کرد.

ماده ۱۰۹۸ قانون مدنی  گفته است که در صورتی که عقد نکاح انجام شده از ابتدا باطل بوده باشد و نزدیکی صورت نگرفته باشد زن حق دریافت مهریه ندارد و اگر مرد نیز مهر را داده باشد می تواند آن را از زوجه دریافت نماید.

 

مشاوره حقوقی

سوالات متداول

اگر قبل از انجام رابطه زناشویی زوجین تصمیم به طلاق بگیرند به زن مهریه ای تعلق نمی گیرد ؟

اگر مهریه به صورت مهر المسمی تعیین شده باشد و قبل از رابطه زناشویی از هم جدا شوند نصف مهریه به زن تعلق می گیرد.

 

درخواست مهریه  از طریق ارائه دادخواست به دادگاه صورت می گیرد ؟

خیر امروزه برای درخواست مهریه باید ابتدا به دفتری که در آن ثبت نکاح انجام شده ، مراجعه و از آن جا درخواست صدور اجراییه مهریه نمود و بعد از ثبت درخواست اداره ثبت اسناد اموال مرد را توقیف می نماید تا مرد مهریه زن را پرداخت نماید .

 

چه زمانی زن می تواند برای گرفتن مهریه از طریق دادگاه اقدام نماید ؟

برای درخواست مهریه اگر زن از طریق اجراییه ثبت به نتیجه نرسید از طریق دادگاه می تواند در خصوص مهریه تعیین تکلیف نماید .

 

مهریه می تواند هم عند المطالبه هم عند الاستطاعه باشد ؟

بله در سند نکاحیه قید این که مقداری از مهریه عند المطالبه و مقداری از آن عند الاستطاعه باشد بدون مانع است و در صورت عند الطالبه بودن مرد باید مهریه را بدون هیچ قید و شرطی پرداخت کند و اگر عند الاستطاعه باشد مرد در صورت داشتن تمکن مالی باید مهریه را پرداخت کند در غیر این صورت ملزم به پرداخت نیست .

 

امکان مطالبه مهریه بعد از بخشیدن آن به مرد وجود دارد ؟

اگر زن مهریه خود را در دفتر اسناد رسمی و ذیل یک  سند اقرار یا سند ابرا بخشیده باشد نمی تواند درخواست گرفتن مهریه خود را داشته باشد مگر این که مهریه را به جهت طلاق خلعی یا مبارات بخشیده باشد که در این صورت در دوره عده می تواند به مهریه خود رجوع نماید .

 

بعد از فوت مرد تکلیف مهریه زن چه می شود ؟

زن می تواند از ماترک مرد مهریه خود را دریافت نماید و هیچ مانع قانونی در این برابر این حق وجود ندارد.

در تعیین مهریه محدودیتی طبق قانون وجود ندارد؟

مهریه باید دارای ارزش مالی باشد و در کنار آن معین و مشروع باشد در غیر این صورت مهریه تعیین شده باطل خواهد بود .

 

محاسبه مهریه چگونه صورت می گیرد ؟

اگر مهریه وجه نقد باشد متناسب با تغییر شاخص قیمت سالانه زمان تادیه نسبت به سال اجرای عقد که توسط بانک مرکزی تعیین می‌گردد و اگر مهریه سکه باشد مطابق با قیمت روز حساب می شود .

 

پ.ه

 

بیشتر بخوانید : مقاله وکیل طلاق توافقی

دیدگاه ها

 1. مهدی گفت:

  با سلام امکانش هست در طلاق غیابی مهریه راببخشید؟

 2. محمد رضا گفت:

  سلام ایا از اداره ثبت برای اجرا گذاشتن مهریه پیامک برای زوج میاد

 3. MEHDI گفت:

  با سلام
  بنده میخوام برای مهریه اقدام کنم
  بفرمایید از کجا باید شروع کنم
  ممنون

  • نادیا رامندی گفت:

   باسلام و وقت بخیر
   در صورت اقدام برای مهریه ابتدا شما باید دادخواست مطالبه مهریه بنویسید و به دفاتر خدمات قضایی تقدیم کنید
   برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل مهریه میتوانید با شماره ۵۴۷۶۴-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

 4. تمنا عبادی گفت:

  با سلام وخسته نباشید….
  مدت زمان گرفتن مهریه توسط وکیل مهریه چقدر است؟

  • نادیا رامندی گفت:

   باسلام و وقت بخیر
   وکیل مهریه در مدت زمان کمی حدودا ۱۰ الی ۳۰ روز میتواند دادخواست مطالبه مهریه زوجه نماید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و بهرمندی از مشاوره تلفنی با وکیل مهریه موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم با شماره ۵۴۷۶۴-۰۲۱ تماس حاصل نماید.

 5. ساسان صمدی گفت:

  سلام از کجا بفهمیم کیفیت کار بهترین وکیل مهریه چقدره؟

  • نادیا رامندی گفت:

   باسلام وقت بخیر
   برای اطمینان حاصل کردن از تجربه ها و کیفیت اقدامات وکیل مهریه می توانید نام او را در سایت کانون وکلا و همچنین پیچ های کاری وی را در شبکه های اجنماعی دنبال کنید تا بتوانید وکیل موردنظر خود را بسنجید.
   موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم با دراختیار گذاشتن وکلای باتجربه و متخصص مهریه می تواند در راهیابی پرونده شمارا یاری نماید.

 6. Parastoo گفت:

  با عرض سلام من تبریز ازدواج کردم،ولی با همسرم اختلاف داشتیم و امدم تهران البته خانوادم رو تحدید کرد که میزارمش بیرون ،چطور میتونم از تهران مهریه ام را به اجرا بگذارم؟؟

  • کارشناس حقوق گفت:

   سلام وقت بخیر برای این کار حتما باید از طریف دفترخانه ای که در ان ازدواج را ثبت کردید اقدام نمایید در این خصوص از وکیل هم می توانید کمک بگیرید . برای دریافت مشاوره با این شماره ۰۲۱۵۴۷۶۴ تماس بگیرید