موسسه حقوقی و آموزشی فرهنگ تفاهم

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

برای مشاوره حقوقی آنلاین با ۰۹۱۲۰۴۷۷۱۱۶ تماس حاصل نمایید

محرومیت از داشتن شغل
محرومیت از داشتن شغل

محرومیت از داشتن شغل به چه معناست

محرومیت از داشتن شغل می‌تواند به صورت مجازات در دادنامه قید شود. این محرومیت به معنای اجباری شخص از اشتغال به یک یا چند حرفه مشخص، به دلیل تخلف از قوانین و مقررات مربوطه، تحت حکم و الزام قانون است.

تماس با وکلای پایه یک دادگستری در مورد محرومیت از داشتن شغل

با این حال، برای اعمال این مجازات، لغو جواز کار یا پروانه کسب ممکن است الزامی باشد. در واقع، مجازات ممنوعیت از اشتغال به یک شغل، کسب، حرفه یا کار معین، مستلزم لغو جواز کار یا پروانه کسب، در قانون تعریف شده است.

با این حال، شرطی که برای اعمال این مجازات وجود دارد، بستگی به مقررات و قوانین کشور مربوطه دارد. بنابراین ممکن است با توجه به شرایط و موارد مختلف متفاوت باشد.

شرط قانونی برای محکومیت مجرم به منع از اشتغال

محرومیت از داشتن یک شغل به عنوان یکی از مجازات‌های قانونی، در ماده ۳۰ قانون مجازات اسلامی قید شده است. با این حال، برای اعمال این مجازات، باید جرمی به سبب اشتغال به آن شغل، کسب، حرفه یا کار ارتکاب شده باشد.

به عبارت دیگر، برای قاضی باید واضح و مبرهن شود که شخص به دلیل اشتغال به این شغل یا حرفه، جرمی را ارتکاب کرده است. بنابراین، اثبات این جرم و ارتباط آن با شغل یا حرفه مشخص، شرط لازم برای اعمال این مجازات است.

تماس با وکلای پایه یک دادگستری در مورد محرومیت از داشتن شغل

محرومیت از داشتن یک شغل به دلیل تسهیل

اگر اشتغال به یک شغل، حرفه، کار یا پیشه، وقوع آن جرم را تسهیل کند، قاضی همچنان می‌تواند حکم محرومیت از داشتن یک شغل را در دادنامه قید کند.

برای جلوگیری از این موضوع، بهترین راه حل این است که از ابتدای تشکیل پرونده، به عنوان شاکی یا متهم، از خدمات وکیل متخصص کیفری که دارای پروانه پایه یک می‌باشد، بهره بگیرید. در واقع، وکیل متخصص کیفری می‌تواند به شما در ارائه دفاع مناسب و حفاظت از حقوق شما در پرونده کمک کند. همچنین در صورت لزوم، نیز از اعمال مجازات محرومیت از داشتن شغل جلوگیری کند.

تماس با وکلای پایه یک دادگستری در مورد محرومیت از داشتن شغل

وکیل برای کاهش مجازات منع از اشتغال

محرومیت از داشتن یک شغل، در واقع یکی از مجازات‌های قانونی است که برای اعمال آن، باید مقررات و قوانین مربوطه فراهم باشد. بنابراین، برای دریافت اطلاعات دقیق و کاربردی در خصوص نحوه تقاضای تخفیف در میزان و نوع مجازات، بهتر است با موسسه حقوقی مربوطه تماس بگیرید و مشاوره حقوقی دریافت کنید.

همچنین، برای دفاع از حقوق خود در پرونده، بهتر است وکیل متخصص امور کیفری را برای دفاع از شما در پرونده استخدام کنید. وکیل متخصص امور کیفری با بایسته‌های قانونی اشراف داشته و شرایط تعیین یک مجازات را می‌شناسد و می‌تواند به خوبی از شما در دفاع از حقوقتان کمک کند.

موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم 

وکالت و مشاوره تخصصی با وکیل

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

وکیل وصول دیه

وکیل وصول دیه

متن سربرگ خود را وارد کنید تعریف دیه دیه یا خون‌بها از قوانین اسلام بشمار می‌رود و مطابق تعاریف فقهی، مال یا پولی می‌باشد که به واسطه کشتن انسان یا

ادامه‌ی مطلب »