۰۲۱-۵۴۷۶۴

مجازات قاچاق مواد مخدر

قاچاق مواد مخدر قاچاق مواد مخدر ترکیباتی شیمیایی هستند که مصرف آن‌ها در سیستم عصبی موجب تغییراتی می شود و همین موضوع باعث ایجاد حس لذت و وابستگی می شود. قاچاق مواد مخدر به معنای ورود یا خروج کلیه مواد طبیعی و شیمیایی اعتیاد آور که به کشور ممنوع و یا ورودش به کشور مجاز […]

قاچاق مواد مخدر

قاچاق

مواد مخدر ترکیباتی شیمیایی هستند که مصرف آن‌ها در سیستم عصبی موجب تغییراتی می شود و همین موضوع باعث ایجاد حس لذت و وابستگی می شود.

قاچاق مواد مخدر به معنای ورود یا خروج کلیه مواد طبیعی و شیمیایی اعتیاد آور که به کشور ممنوع و یا ورودش به کشور مجاز باشد اما از راه های غیر قانونی وارد کشور و یا از کشور خارج شود گفته می شود.

به علاوه لازم به ذکر است که برخی از این مواد تخدیر کننده نیست. اما ممکن است باعث ایجاد تحرک و توهم در اشخاص شود.قابل ذکر است چنین فردی را قاچاقچی یا سوداگر می‌نامند.

مجازات قاچاق مواد مخدر

در قانون مجازات اسلامی برای مرتکبان جرم مواد مخدر مجازاتی در نظر گرفته شده است و جزو مجازات های سنگین محسوب می شوند. عبارتند از: اعدام، حبس، جزای نقدی، شلاق، ضبط و مصادره اموال.

تماس با وکیل دادگستری

آیا تخفیفی برای مجازات مرتکبان قاچاق مواد مخدر وجود دارد؟

قانون مجازات اسلامی عواملی را جهت تخفیف در مجازات مجرمین  مواد مخدر در نظر گرفته است. در صورتی که فرد خاطی شرایط زیر را دارا باشد امکان ایجاد تخفیف در مجازات او وجود خواهد داشت:

۱)سوء پیشینه.

۲)نداشتن سابقه مجرمیت طبق قانون مواد مخدر می تواند از عوامل تخفیف مجازات قاچاقچیان باشد.

۳) وجود انگیزه شرافتمندانه: به صورت عام وجود انگیزه شرافتمندانه جزء عوامل تخفیف در کلیه مجازات ها می باشد.

۴) همکاری با پلیس یا مقام قضایی به منظور کشف آثار و عدله جرم و یا سایر مجرمین.

وکیل قاچاق

قاچاق جرمی است کیفری و قطعا عواقبی نامطلوب به دنبال دارد.

در تمامی کشور های سطح جهان برای این جرم مجازاتی سخت و سنگین در نظر گرفته شده است.

وکیل متخصص قاچاق، فردی است که در زمینه دفاع از قاچاقچیان و پرونده های مربوطه، اطلاعات کافی را داشته و به تبحر لازم دست یافته باشد.

قاچاق به عنوان یکی از اعمال مجرمانه مخرب و با اثرات سوء اقتصادی ، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی شناخته شده و در کشور ما نیز ذهن بسیاری را مشغول به خود کرده و بسیاری از دستگاه ها را نیز درگیر خود کرده است.

وکیل قاچاق مواد مخدر باید در ابتدا فارغ التحصیل رشته حقوق باشد و پروانه وکالت پایه یک را اخذ کرده باشد و پس از اخذ آن در یکی از زیر شاخه های حقوق مثل جرایم قاچاق مواد مخدر به صورت تخصصی فعالیت کرده باشد.

دیدگاه ها

collaboration son house membershipagencycalculatoractionlaw lawyer-1lawyer-2lawyer-3lawyer