۰۲۱-۵۴۷۶۴
وکیل چک برگشتی

وکیل چک

وکیل چک برگشتی در واقع وکیل متخصص چک از آن دسته وکلایی محسوب میشود که به قانون تجارت و قانون چک تسلط کامل و کافی دارد به همین دلیل افراد باید قبل از انجام هر کاری در زمینه چک با یک وکیل چک مشورت کنند و پس از آن برای انجام کارهای قانونی با استفاده […]

وکیل چک برگشتی

در واقع وکیل متخصص چک از آن دسته وکلایی محسوب میشود که به قانون تجارت و قانون چک تسلط کامل و کافی دارد به همین دلیل افراد باید قبل از انجام هر کاری در زمینه چک با یک وکیل چک مشورت کنند و پس از آن برای انجام کارهای قانونی با استفاده از راهنمایی های موردنیاز اقدام کنند.

تعریف حقوقی چک:

از نظر حقوقی چک سند قانونی میباشد که توسط صاحب حساب صادر و مانند دستوری از سمت مالک حساب به محلی که پول در آن نگهداری میشود مانند : بانک،صندوق های قرض الحسنه و … تا مقدار قید شده در چک که گاها مقداری از سپرده یا تمام آن میباشد بعد از احراز هویت دارنده چک به آن بپردازد..
چک به عنوان یک سند قانونی دارای کاربردهای مختلفی است با توجه به اینکه با استفاده از چک همه ی افراد جامعه می توانند به راحتی در تعامل مالی باشند،بهتر است که با تمام قوانین و مقررات موجود در حوزه چک آشنا باشند.

قوانین جدید چک:

قابل ذکر است که در سال ۱۴۰۰ قوانین مربوط به چک تغییراتی داشته و اصلاح شده است. اصلاحات طبق قانون جدید چک به این ترتیب است که همه چک ها در خصوص ثبت و انتقال و تایید در سامانه صیاد باید ثبت گردد و صدور چک در وجه حامل و همچمین پشت نویسی ممنوع می باشد درنتیجه موجب کاهش جرایمی مانند سرقت و جعل میشود.
قطعا درست ترین و معتبرترین راه برای کسب اطلاعات و جلوگیری از وقوع مشکلات در حوزه قوانین و مقررات چک مشاوره گرفتن از وکیل چک میباشد.
قانون تجارت بخش های مهم زیادی دارد که یکی از مهم ترین بخش های آن مربوط به قوانین چک میباشد.

وکیل چک برگشتی

ویژگی های وکیل چک

ویژگی های منحصر به فردی وجود دارد که وکیل متخصص چک را از سایر وکلا متمایز میکند. برای انتخاب یک وکیل مناسب باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید. وکیل متخصص چک باید توانایی این را داشته باشد که با استفاده از اطلاعات،نکته ها و آموخته هایی که در حوزه قانون تجارت و قانون چک بدست آورده بتواند مشکلات و موانع را شناسایی و تا حد امکان از بروز این خطا ها و مشکلات جلوگیری نماید.

بهترین وکیل چک

بهترین وکیل چک وکیلی میباشد که با درنظر گرفتن وجود اطلاعات و جزئیات محرمانه ای که در حوزه چک وجود دارد آن هارا نزد خود نگه دارد و به بهترین شکل از آن جزییات و نکات موجود در رسیدگی به پرونده استفاده نماید و همینطور به طور حرفه ای و تخصصی در حوزه چک و وصول مطالبات فعالیت کرده باشد و به طور کامل به قانون صدور چک اشراف داشته باشد همچنین به نحوه رسیدگی و رویه قضایی مراجع رسیدگی کننده تسلط کامل داشت باشد تا با بهره گیری از این ویژگی ها به بهترین شکل مشکلات را شناسایی و حل نماید.
یک وکیل ماهر چک باید بسیار دقیق و نکته بین و همچنین با اطلاعات به روز باشد تا بتواند با در نظر گرفتن نکات ریز و کنار هم قراردادن مسائل در صدد حل مسئله اقدام نماید.
 وکیل متخصص چک وکیلی است که باید به تمام نکات و اطلاعات که درچک درج شده مسلط باشد همچنین با تسلط کامل و دقیق بر روی قانون صدورچک بتواند موکل خود را برای رو به رویی با مشکلات پیش امده راهنمایی و از بروز مشکلات جدید جلوگیری نماید.

وکیل چک متخصص در امور چک برگشتی

هزینه وکیل برای برگشت زدن چک

براساس قانون در تمامی محاکم چه از منظر حقوقی و چه از منظر کیفری حق الزحمه وکیل براساس تعرفه رسمی و قانونی تنظیم میشود اما در برخی موارد ممکن است حق الزحمه به صورت توافقی بین وکیل و موکل مشخص شود.

سوالات متداول

۱٫ هزینه وکیل برای چک برگشتی چقدر هست؟
۲٫ وظایف وکیل متخصص چک چیست؟
۳٫ قانون قسط بندی چک به چه صورت است؟
۴٫ بهترین وکیل چک کیست؟

دیدگاه ها