۰۲۱-۵۴۷۶۴
وکیل سفته

وکیل سفته

مشاوره با بهترین وکیل سفته تماس مشاوره وکیل متخصص سفته واتساپ واتساپ وکیل سفته کیست؟ در تعریف وکیل سفته چنین باید بیان داشت که وکیل سفته ، وکیل پایه یک دادگستری می باشد که به کلیه امور مربوط به اسناد رسمی و تجاری  می پردازد  و نسبت به کلیه امور مربوط به صدور تامین خواسته […]

مشاوره با بهترین وکیل سفته

مشاوره وکیل متخصص سفته واتساپ

وکیل سفته کیست؟

 

در تعریف وکیل سفته چنین باید بیان داشت که وکیل سفته ، وکیل پایه یک دادگستری می باشد که به کلیه امور مربوط به اسناد رسمی و تجاری  می پردازد  و نسبت به کلیه امور مربوط به صدور تامین خواسته و توقیف اموال مسلط است  و به شکل متعهدانه به پرونده ی مطروحه رسیدگی می کند ، بدین جهت بهترین وکیل سفته را وکیلی می گوییم که در خصوص این سند تجاری دارای تخصص باشد و به شکل کامل نسبت به  قوانین مربوط به آن آگاهی داشته باشد.

 

انواع سفته

 

سفته جهت ضمانت و حسن انجام کار

گاها پیش می آید که به هنگام انعقاد قرار دادهای کاری و به این جهت که شخص مقابل کار محول شده را به درستی و کامل انجام دهد شخص کارفرما به عنوان تضمین انجام آن کار سفته ای از شخص مقابل دریافت می نماید و به این شکل شخص صادر کننده تعهد می دهد تا  ضمن قرارداد ،کار را به درستی و کامل انجام دهد. 

 

سفته حسن انجام کار

استفاده از آن به عنوان تضمینی برای حسن انجام کار شخص یک عمل کاملا عرفی و متداول از جانب شرکت ها و موسسات به جهت تضمین حفظ  اسرار و اطلاعات موجود می باشد به این شکل که شخصی که طبق قرارداد کار در آن شرکت و موسسه مشغول بکار می شود  با دادن و اشاره به این که آن  را به جهت حسن انجام کار صادر کرده است آن را به کارفرما تحویل داده و به این شکل ضمانت می دهد که کار خود را به درستی  و با حفظ اسرار آن محل انجام دهد .

 

سفته برای پرداخت وام

این نوع از سفته ها به عنوان تضمینی برای باز پرداخت وام  داده می شوند به این صورت که بانک ها و موسسات قرض الحسنه ای که وام می دهند جدای از سایر شرایطی که برای شخص وام گیرنده قرار می دهند از شخص متقاضی وام خواستار معرفی ضامن می شوند حال شخصی که به عنوان ضامن خود را معرفی می نماید باید به جهت ضمانت از شخص وام گیرنده در خصوص  پرداخت  وام دریافتی ، تعدادی سفته را با توجه به درخواست آن بانک و موسسه به جهت ضمانت صادر می نماید و به نوعی تضمین می دهد که اگر شخص وام گیرنده وام را نپردازد او مسئول پرداخت وام خواهد بود.

 

مراحل مطالبه سفته در صورت عدم پرداخت چیست 

 

شخص دارنده ی سفته زمانی که تاریخ سررسید می رسد می بایست آن را مطالبه نماید حال اگر مبلغ درج شده در تاریخ مقرر پرداخت نگردید در این صورت شخص دارنده مهلت دارد که  ظرف مدت ده روز از تاریخ سررسید آن را واخواست نماید . به این صورت که شخص دارنده باید برگه واخواست را که به شکل برگه های چاپی هستند را از بانک یا مجتمع های قضایی محل سکونت خود تهیه نماید و در آن رونوشت کاملی از سفته را نوشته و سپس توسط شخص دارنده امضا می گردد و به دستور دادگاه به شخص صادر کننده ابلاغ می شود.

در این جا شخص واخواست کننده که در واقع دارنده ی سفته می باشد می تواند درخواست تامین خواسته نماید یعنی  اموال شخص صادر کننده  را پیش از رسیدگی و صادر کردن حکم توقیف نماید . در این خصوص نیز  شخص دارنده می تواند به جای آن که خود اقدام به گرفتن سفته نماید از وکیل سفته که  وکیل پایه یک دادگستری است و در این مورد تخصص دارد کمک بگیرد به این صورت که با انعقاد قرارداد وکالت کلیه امور مربوطه را به وکیل پایه یک دادگستری  بسپارد تا به کلیه امور مربوط به مطالبه وجه رسیدگی نماید.

 

مراحل توقیف اموال با سفته 

 

در خصوص این که شخص دارنده ی سفته برای توقیف اموال  چه اقداماتی را باید طی نماید باید بیان داشت که ابتدا از طریق بانک و یا مجتمع قضایی اقدام به واخواست می نماید و سپس برای اقامه دعوا و توقیف اموال شخص صادر کننده ، خود و یا وکیلی که ضمن قرار داد وکالت کار را به آن سپرده است  به دادگاه محل ایفای تعهد یعنی پرداخت وجه  و یا دادگاه محل اقامت صادر کننده سفته یا دادگاه محل وقوع عقد مراجعه  می نمایند  و دادخواست خود را مبنی بر مطالبه وجه  از صادر کننده ی آن به دادگاه ارائه  می دهند و بعد از رسیدگی به پرونده و صدور حکم دادگاه مبنی بر الزام پرداخت وجه سفته از طریق واحد اجرای احکام می توانند آن را به اجرا گذاشته و اموال شخص صادر کننده را توقیف نماید و همان طور که در بالا گفته شد می تواند در این خصوص از شخص وکیل پایه یک دادگستری متخصص در  این زمینه راهنمایی بگیرد.

 

نحوه درخواست خسارت تاخیر تادیه سفته

 

دارنده ی سفته می تواند بعد از آن که اقدام به واخواست سفته کرد و دادخواست خود را مبنی بر مطالبه وجه به دادگاه ارائه داد تقاضای دریافت خسارت تاخیر تادیه نماید و به شکل قانونی این خسارت به دارنده ی سفته تعلق می گیرد که ملاک دادگاه در رابطه با خسارت تاخیر تادیه از تاریخ ثبت واخواست می باشد.

 

نحوه ی طرح دعوا در دادگاه برای استرداد لاشه سفته

 

در خصوص استرداد لاشه سفته ابتدا باید بیان داشت زمانی که شخص صادر کننده  به جهت تضمین انجام تعهد خود سفته ای را صادر می نماید باید در اثنای  انجام کار متعهد شده  مدارکی  مبنی بر انجام تعهد خود جمع اوری نماید چرا که اتمام دوره ی کار شخص صادر کننده سفته مبنایی برای بی اثر شدن آن از لحاظ قانونی نمی باشد . کارفرمای شخص میتواند از سفته استفاده کرده و با طرح دعوا در محاکم حقوقی ادعایی مبنی بر عدم انجام تعهد شخص صادر کننده ی سفته نماید و به این شکل خواستار  مبلغ سفته از محاکم حقوقی با ارائه ی دادخواست مبنی بر پرداخت  وجه آن شود.

با توجه به این که امکان دارد این موضوع اتفاق بیفتد برای صادر کننده ی سفته این اختیار قانونا گذاشته شده است که ابتدا اظهارنامه ای مبنی بر استرداد لاشه سفته برای کارفرما ی خود ارسال نماید چناچه شخص دارنده سفته از استرداد لاشه سفته  در موعد تعیین شده در اظهارنامه استنکاف ورزد شخص صادر کننده  می تواند با مراجعه به دفاتر قضایی اقدام به ثبت دادخواست مبنی بر استرداد لاشه سفته نماید و بعد از آن این دادخواست به مراجع حقوقی ارسال گردیده و بعد از تعیین جلسه رسیدگی روند پیگیری آغاز می گردد.

مرجع حقوقی که در این مورد  صالح به رسیدگی به دعوای استرداد لاشه می باشد  دادگاه  عمومی محل اقامت خوانده یعنی دارنده ی سفته و شورای حل اختلاف می باشد که زمانی که مبلغ درج شده در سفته بالای بیست میلیون تومان باشد دادگاه عمومی حقوقی صالح به رسیدگی است و در مبالغ زیر بیست میلیون تومان شورای حل اختلاف صالح می باشد.

 

بهترین وکیل سفته در تهران 

 

شما می توانید برای مطرح کردن دعوای مطالبه سفته از  وکیل متخصص  در این زمینه یاری بطلبید  ، وکیل موسسه فرهنگ تفاهم با اشراف و آگاهی کامل نسبت به قوانین مربوط به سفته می تواند به بهترین شکل اقامه دعوا نماید چرا که انتخاب وکیل درست و آگاه در این زمینه می تواند بهترین تصمیم برای رسیدن به حق شما باشد.

 

وکیل سفته چه ویژگی هایی دارد

 

وکیل سفته ، وکیل پایه یک می باشد که با توجه به مواردی که بیان شد باید شخصی آگاه به موضوعات مربوط به اسناد تجاری باشد و به صورت مستمر اطلاعات خود را در این زمینه و کلیه موارد مربوط به قوانین حقوقی ایران بروز نماید و وکیل با توجه به تعهدی که نسبت به موکل خود دارد با تمام تلاش و سعی خود روند پیگیری پرونده ی مطروحه را دنبال نماید تا در مواقع لزوم اقدامات متناسب به شرایط را انجام دهد.

 

دیدگاه ها