موسسه حقوقی و آموزشی فرهنگ تفاهم

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

مشاوره حقوقی 02154764

وکیل بیمه
وکیل بیمه

وکیل بیمه

وکیل بیمه وکیل پایه یک دادگستری است که نسبت به کلیه امور مربوط به بیمه اشراف و آگاهی کامل دارد.

در واقع وکیل بیمه متخصص نسبت به‌تمامی حقوق و قوانین اطلاعات و تخصص جامع دارد و عمدتاً دارای تجربه کافی در تمامی زمینه‌ها است، به نحوی که یک وکیل بیمه می‌تواند علاوه بر آن که وکیل بیمه تأمین اجتماعی باشد،  وکیل بیمه شخص ثالث و وکیل بیمه خودرو نیز باشد  و در مورد این مسائل مشاوره با وکیل بیمه بهترین کار برای کاهش هزینه‌های مربوط به دعاوی است.

بیمه چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

وکیل بیمه بیان می‌دارد که بیمه عقدی است که در آن شخص بیمه‌گر در مقابل دریافت مبلغ معینی از وجه نقد تضمین می‌کند که در صورت وقوع حادثه و بروز خسارت به شخص مقابل قرارداد مبلغی را پرداخت نماید.

 

 • عقد عهدی یعنی دونفری که ایجاد عقد قرارداد می‌نمایند تعهد می‌کنند که در مقابل یکدیگر و نسبت به تعهدات خود پایبند باشند. به این صورت که یک طرف متعهد می‌شود که در صورت بروز خسارت به‌طرف دیگر قرارداد وجه تعهد شده را پرداخت نماید.
 • عقد رضایی یعنی طرفین برای انعقاد این قرارداد احتیاجی به این ندارند که حتماً یک تشریفات خاص و قانون‌مندانه را طی بکنند، یعنی تنها کافی است که نسبت به این عمل رضایت داشته و باشند و عدم وجود قرارداد به معنای عدم وجود بیمه نمی‌باشد.
 • عقد لازم یعنی این که بعد از فوت یکی از طرفین باطل نمی‌گردد و مواردی مانند بیمه عمر هستند که بعد از فوت فرد، تعهدات شرکت تازه نسبت به آن آغاز خواهد شد.
 • عقد معوضی یعنی که طرفین در قبال هم باید عوضی بدهند؛ مثلاً بیمه‌گر تعهد به این امر دارد که در برابر مبلغی که بیمه‌گذار به جهت بروز خسارات احتمالی پرداخت می‌نماید، در صورت وقوع مشکلات برای فرد که مفاد آن در داخل قرارداد ذکر شده است خسارت پیش‌آمده را جبران بنماید.
 • عقد مستمر و الحاقی به این صورت که باید برای آن مدت‌زمان مشخصی در نظر گرفته بشود، چرا که طرفین باید بدانند تا چه زمانی ملزم به انجام تعهدات خود هستند. منظور از الحاقی بودن به این معنا است که شرکت قراردادی را تنظیم می‌نماید که شامل ارکان و قواعد مربوط به بیمه می‌باشد و شخص مقابل تنها می‌تواند در صورت رضایت آن را قبول بنماید.

 

مشاوره حقوقی

چند نوع بیمه در ایران وجود دارد؟

بیمه اشخاص

وکیل بیمه بیان می‌دارد این نوع در خصوص اشخاص می‌باشد، به این صورت که شخص بیمه می‌شود تا در برابر هزینه‌ای که پرداخت می‌نماید امکاناتی دریافت بکند به این نحو که اگر جان و سلامت او به خطر افتاد بتواند از آن استفاده بنماید که از انواع آن می‌توان به بیمه عمر، درمان و حادثه اشاره کرد.

حال اگر بخواهیم به طور مختصر و جامع این سه نوع را تعریف بنماییم باید این‌چنین آن‌ها را شرح بدهیم:

 • بیمه عمر به این معنا است که شخص به مدت طولانی که گاه تا پایان عمر فرد می‌باشد با بیمه‌گر قرارداد دارد و ضمن برخورداری از امکاناتی که به جهت قرارداد فی‌مابین ایجاد شده، در طول زندگی خود بعد از مرگ هم می‌توانند از این امکانات بهره ببرند به این صورت که مبلغی را با توجه به تعهداتی که به نفع آن‌ها ایجاد شده که هستند به خانواده خود شخص می‌دهند.
 • بیمه درمان به این معنا است که فرد برای درمان بیماری های پیش‌آمده از آن استفاده خواهد نمود. در این جا می‌توان به بیمه تأمین اجتماعی و سلامت اشاره نمود که در زمینه رسیدگی و ارائه خدمات کامل مربوط به درمان فعالیت دارند.
 • بیمه حادثه به این معنا استکه در آن شخص خود را بیمه می‌نماید تا در برابر حوادث غیر قابل پیش بینی که ممکن است برای فرد رخ دهد بیمه‌گر متعهد به جبران بشود.

بیمه اموال 

همان‌طور که از اسم آن مشخص است در رابطه با اموال افراد است؛ بیمه خودرو، شخص ثالث و آتش‌سوزی از انواع آن هستند که مربوط به اموال می‌باشد.

 

بیمه مسئولیت 

در رابطه با مسئولیت افراد در خصوص موارد و موضوعات گوناگون می‌باشد که به چند دسته تقسیم می‌شود که به اختصار چند مورد از این مسئولیت‌ها را برای شما شرح خواهیم داد.

 • بیمه مسئولیت عمومی که در خصوص مسئولیتی که نهادهای دولتی دارند؛ مانند مسئولیت شهرداری.
 • بیمه مسئولیت حرفه‌ای که افراد در مقابل حرفه خود دارند؛ مانند مسئولیت حرفه‌ای پزشکان.
 • بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا در مقابل تولید کالاهایی که تولید کننده‌ها دارند.
 • بیمه مسئولیت کارفرما نسبت به کارمندان خود.

انواع بیمه

وکیل بیمه بیان می‌دارد که بیمه در حوزه‌های متعددی فعالیت دارد که از انواع آن می‌توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • بیمه زندگی.
 • بیمه درمان.
 • بیمه حوادث.
 • بیمه آتش‌سوزی.
 • بیمه باربری.
 • بیمه وسایل مربوط به حمل‌ونقل.
 • بیمه ناشی از مسئولیت مدنی.
 • بیمه پول.
 • بیمه امانت مخصوص کارمندان.
 • بیمه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان محصولات.
 • بیمه مسئولیت متصدیان حمل‌ونقل.
 • بیمه مسئولیت صاحبان ماشین‌ها و ابزارآلات ساختمانی و کارگاهی.
 • بیمه اشخاص.
 • بیمه خسارت.
تماس با وکیل پایه یک دادگستری

مواردی که در قرار داد بیمه باید ذکر شود

وکیل بیمه بیان می‌دارد که در بیمه مواردی باید ذکر شود که این موارد شامل:

 • آگاه نمودن بیمه‌گذار از کیفیت دقیق خطر تحت پوشش بیمه.
 • پرداخت به‌موقع و کامل حق بیمه.
 • اعلام دقیق حوادثی که منجر به خسارت می‌شود.
 • محافظت از مورد بیمه (آن چه توسط بیمه‌گذار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد) بی میزان مشخص شده در قرارداد.

چه دعاوی علیه بیمه گر مطرح می شود؟

دعاوی علیه بیمه بیکاری

وکیل بیمه بیان می‌دارد هر کارفرما موظف است تا افرادی را که برای او کار می‌کنند بیمه بکند و حق آن‌ها را به موقع و در زمان مناسب پرداخت نماید؛ صرف بیمه‌شدن فرد باعث می‌شود که او بتواند از مزایایی که وجود دارد استفاده نماید که یکی از آن‌ها بیمه بیکاری می‌باشد که از جانب سازمان تأمین اجتماعی و وزارت کار به فرد تعلق گرفته است.

حال اگر شخصی از کار خود اخراج بشود و یا از کار خود بنا به دلایلی بیرون بیاید می‌تواند تحت شرایطی از قبیل حوادث غیرمترقبه، بیمه بیکاری دریافت نماید حال اگر تمامی شرایط مربوط به بیمه بیکاری را فرد داشته باشد؛ اما با این وجود نتواند اقدام به دریافت آن نماید در این جا وکیل بیمه که وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور و قوانین مربوطه می‌باشد می‌تواند با آگاهی از قوانین تأمین اجتماعی و وزارت کار به بهترین شکل از شخص دفاع بنماید و حق او را در این راستا از سازمان مربوطه  بگیرد.

 

دعاوی علیه بیمه عمر

همان‌طور که در بالا گفته شد فرد می‌تواند با توافق با بیمه‌گر امکانات زیادی را  در این نوع قرارداد به نفع خود داشته باشد اعم از این که در طول زندگی خود از این بیمه بهره‌مند بشود و یا این که بعد از مرگ ورثه او می‌توانند از این امکانات استفاده نمایند.

حال اگر بیمه‌گر به توافقات انجام شده در مفاد قراردادی خود عمل نکند حال می‌خواهد دولت باشد خواه شرکت‌های بیمه این تخلف را انجام بدهند، شخص بیمه‌گذار می‌تواند در این زمینه اقداماتی را در خصوص شکایت از بیمه‌گر انجام بدهد و یا انجام آن را به وکیل پایه یک دادگستری بسپارد.

 

دعاوی علیه بیمه آتش‌سوزی 

وکیل بیمه بیان می‌دارد این بیمه نوعی از بیمه می‌باشد که در آن شرکت های مربوطه امکاناتی در برابر حوادث آتش‌سوزی برای خانه های مسکونی، واحدهای تجاری، خودرو، حتی لوازم شخصی با ارزش و … در نظر می‌گیرد.

که متناسب با ارزش مال موردنظر حق بیمه‌ای به طور سالیانه دریافت خواهد کرد حال اگر خسارت به اموال وارد شود و بیمه‌گر به تعهدات خود که در قرارداد به آن متعهد شده است عمل نکند یا در شرایطی در تعیین میزان خسارت وارده به آن چه که آسیب‌دیده است تخلف بنماید و مقدار کمتری را اعلام بکند، طبق مفاد قرارداد که بیان شده مال اگر تلف یا معیوب شود بیمه مسئول پرداخت خسارت است اگر نسبت به آن تعهدات کوتاهی بکند، شخص بیمه‌گذار می‌تواند از بیمه‌گر شکایت بکند.

روند پیگیری دعاوی مربوط به بیمه به چه شکل است؟

وکیل بیمه بیان می‌دارد پیگیری به دعاوی مربوطه به صورتی می‌باشد که هم خود فرد متضرر می‌تواند به صورت مستقیم نسبت به آن اعلام شکایت بکند هم با دادن وکالت به وکیل بیمه متخصص که وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد کلیه امور مربوط به شکایت خود را به وکیل بسپارد .

حال در خصوص این که متضرر باید به چه نحوی شکایت بنماید این‌گونه بیان می‌داریم که شخص ابتدا باید مشاوره ای با وکیل بیمه در خصوص مشکل پیش‌آمده داشته باشد.  بعد دادخواست خود را در نزد وکیل بیمه متخصص که وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد تنظیم بنماید، سپس دادخواست تنظیم شده را به دفتر خدمات الکترونیکی قضایی برده و اقدام به ثبت دادخواست نوشته شده در سامانه ثنا می‌نماید.

بعد از ثبت دادخواست در سامانه ثنا، دادخواست ارسالی به شعبه موردنظر ارجاع داده می‌شود. زمانی برای رسیدگی به شکایت فرد در نظر گرفته می‌شود که دادگاه صالح به رسیدگی در این جا بر مبنای این موضوع تعیین می‌شود که اگر شرکت بیمه دارای یک شعبه باشد، دادگاه صالح به رسیدگی  محلی می‌باشد که در آن جا شرکت حضور دارد. اگر شرکت دارای چند شعبه باشد، دادگاه صالح به رسیدگی در جایی است که قرارداد در آن شعبه منعقد شده است.

مشاوره حقوقی

بهترین وکیل بیمه در تهران

شما می‌توانید در خصوص مشکلات پیش‌آمده ناشی از دعاوی بیمه و امور مربوط به آن با وکیل بیمه متخصص در امور حقوقی و قانونی با مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم که به کلیه قوانین و حقوق مربوط به این حوزه اشراف و آگاهی دارد مشاوره داشته باشید که در صورت نیاز با انعقاد قرارداد وکالت از وکیل بیمه متخصص در این حوزه یاری بطلبید چرا که انتخاب وکیل پایه یک دادگستری درست در این زمینه می‌تواند بهترین تصمیم برای رسیدن به حق شما باشد.

مزایای مشاوره با وکیل بیمه در موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

مشاوره گرفتن از وکیل بیمه متخصص در امور مربوطه که وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد  به این جهت حسن دارد که شخص در صورتی که از جانب شرکت های بیمه مورد ناحقی واقع شد و بیمه‌گر برخلاف تعهدات خود عمل نمود شخص متضرر می‌تواند با گرفتن مشاوره از وکیل بیمه متخصص مؤسسه حقوقی ما به بهترین شکل از راه‌هایی که می‌تواند به حق خود برسد آگاهی بیاید .

به همین جهت با مشاوره گرفتن از وکیل بیمه متخصص مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم  می‌توانید از کلیه قواعد مربوط به سازمان تأمین اجتماعی و وزارت کار و شرکت های بیمه  اطلاعات جامع پیدا کنید تا به بهترین  شکل اقدامات لازم را انجام بدهید و در صورت نیاز انجام کلیه کارهای مربوط به احقاق حق خود را به وکیل بیمه متخصص ما بسپارید.

مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم در راستای احقاق حقوق شما با همکاری وکلای متخصص در همه زمینه‌های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات می‌باشد. مؤسسه با در اختیار گذاشتن وکیل ماهر و متخصص می‌تواند به احقاق حقوق شما در مقابل تضییع آن شما را یاری نماید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

6 پاسخ

 1. سلام وقت عالی بخیر
  ببخشید اگر یک فرد معلم باشد و بیمه اش تامین اجتماعی و بخواهد از معلمی استعفا داده و در یک ارگان دیگری مشغول ب کار شودتکلیف بیمه اش چیست؟ آیا سالهایی ک معلم بوده و بیمه پرداخت کرده، بیمه تامین اجتماعی، در صورت مشغول شدن ب کار در یک ارگان دیگر سنوات بیمه ای قبلی وی حذف میشه؟

 2. با سلام .
  سوال دارم از خدمت شما لطفا من را راهنمایی کنید اینجانب در سال ۷۲ الی ۷۳ مدت یک سال در گمرک به صورت قراردادی کار کردم و در سال ۷۳ قراردادم تمدید نشد و استخدام هم نشدم الان متوجه شدم گمرک حق بیمه من را نپرداخته است ایا الان با گذشت ۳۰ سال ایا می توانم برای پرداخت نکردن حق بیمه از گمرک در اداره کار شکایت کنم یا خیر ؟ممنون از راهنمایی شما در ضمن قراداد کتبی در اختیار ندارم ولی واحد منابع انسانی گمرک موضوع یک سال کار من را گواهی کرده است

  تلفن تماس -۰۹۱۲۲۱۳۷۹۸۲ با تقدیم احترام

  1. سلام وقت بخیر برای ارائه مشاوره با شماره ای گذاشتید تماس خواهیم گرفت. سپاس از همراهیتون موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

 3. پارسال تصادف کردم الان بیمه میخوادخسارتمووارز کنه‌ رفتم پرسیددیرپز از بیمه که مبلغ خسارت دیه من چقدهست گفتن ۱۷۵میلیون گفتم من تا الان ۱۵۰میلیون خرج کردم بعدمن ران پایه راستم کامل داخل پلاتین هست.صورتم وچشم راستم ازروی پلا بالاپاره شده تاروی لب هام یک عمل دیگه ام مونده هنوز چون صورتم که پاره میشه توتصادف الان پیک‌چشم‌راتسم افتاگی پیداکرده دکترم‌گفت بایدبیایدعمل کنم وپارگیی که روی صورتم ایجادشده بایدلیزربشه.وساعددست چپ من کبود وسرخ شده بوده وپشت سرم روی مخچم شکستگی ایجادشده.من نمیدونم چرابیمه ایران اینقدرکم برام دیه برده یک‌عمل دیگه صورتم گفتم مونده که حدود۴۰میلون دکترم کفت هزینه لیزر پارگی وپلک افتاگی هات هست من شنیده بودم دیه زیبایی خیلی بالاهست چراآخه بیمه حتس اون مبلغی که تاالان خرج کردموبه اون اندازه ام‌نداده بخدا تاآخرعمرنمیتونم کارسنگین انجام بدم کل ران پایهدمن تمامش پلاتین هست نمیتونم نیم ساعت رانندگی کنم اززانوپام پلاتین کذاشتن تا بالایه ران پام بدبخت شدیم اول حونی امابخدااین حق من نیست اخه ۱۷۵میلیون.مگه میشه اخه چیکاربایدانجام بدم که دیه ام بیتشربشه فرداقراربرم شوراحل اختلاف اون شعله ایکه پرونده ام اونجاست برم بکم اقای قاضی توروبخدایه کاری کنیدیه اعتراضی چیزی بزن چون اخه بیمه این مبلغی که بابت دیه برام نوشته حتی مبلغ خرج کردی که تاالان کردمم نیست یخداقسم ممنون میشم اگه زاهنماییم کنیدفعلا برای فردا چی بگم پیش قاضی.انشالله تا بعداگه شماره وآدرس دفترتون رو هرکدام ازوکیل های‌عزیزکه میتونن این وکالتموقبول کنن آدرس وشمارتون روبذاریدمه مزاخمتون بشم مرسی

  1. سلام لطفا تماس بگیرید تا پروندتون بررسی بشه .موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم ۰۲۱۵۴۷۶۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

وکیل وصول دیه

وکیل وصول دیه

متن سربرگ خود را وارد کنید تعریف دیه دیه یا خون‌بها از قوانین اسلام بشمار می‌رود و مطابق تعاریف فقهی، مال یا پولی می‌باشد که به واسطه کشتن انسان یا

ادامه‌ی مطلب »